Kas pakend saab olla keskkonnasäästlik?

Ringmajandus on muutunud teemaks, millest ei saa mööda vaadata – seda eriti just ettevõtte äritegevuse ülesehitamisel ning edendamisel. Keskkonnasäästliku ettevõtluse oluliseks küsimuseks on pakendamine.

 

Tihti disainitakse pakendid üle, mis tähendab liigset materjali ja ressurssi kulu. Kuidas pakendada tooteid nii, et nende keskkonnajalajälg oleks väike ja kas see on üldse võimalik? 

Koolitusel tulevad arutlusele järgnevad teemad:

  • Milline on minimalistlik pakend?
  • Millised on tegelikud võimalused kasutada n.ö ökopakendit?
  • Mis eristab tavapakendit rohelisest pakendist?
  • Milline on täna jätkusuutlik pakend?
  • Kuidas on pakend seotud ökodisainiga?
  • Milline on tulevikuvisioon seoses pakendite arendusega?

 

Koolituse viib läbi Eili Taavits, kellel on pikaajaline kogemus pakendite arendamises. Ta on olnud pikaajaline juht- ja projektijuht trüki- ja tootmisagentuuris Print House. Igapäevane suhtlus erinevate tootjatega on andnud väga hea koostöökogemuse ja ülevaate nii offset- kui digitrükikodade võimalustest.

Eili on koostööd teinud väga erinevate valdkondade ettevõtetega: Honda Eesti, Monton, Statoil Eesti, Riigikantselei, Eesti Disainikeskus, Saint-Gobain Eesti, Ülemiste City, Eesti Gaas jne. Lisaks on ta olnud nõustajaks EU2017 eesistumise raames kõrgetasemeliste saadikute kingituste kontseptsiooni välja töötamisel, valmistamisel, pakendamisel ja logistika osas. 

 

Osalustasu:
Loomeinkubaatori, Tartu LMK ja Tehnopoli inkubantidele tasuta.

Loomeinkubaatori vilistlastele, TDH disaineritele, Kaubandustööstuskoja liikmetele, Tartu LMK vilistlastele, EFF disaineritele soodushind 20€+km

Kõik teised ettevõtted ja eraisikud 25€+km

 

Käesolev seminar on toetatud projekti “Loomemajanduse ettevõtete konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse, ekspordivõimekuse ja teiste majandussektoritega koostöö arendamine 2020-2021” (EU53522) raames. Seminaril osalemine on osalevatele ettevõtetele käsitletav vähese tähtsusega abi saamisena.