fbpx Skip to main content

Kuidas üles ehitada ja juhtida disainiettevõtet ebastabiilses majanduskeskkonnas? Millised on suurimad väljakutsed, millega disainerid ja ettevõtjad täna kokku puutuvad?

Disainivaldkond on tihedalt seotud ümbritseva majandus- ja sotsiaalse keskkonnaga. Tarbijate eelistused, trendid ja ostujõud muutuvad vastavalt majanduse olukorrale, mistõttu peab disainiettevõte pidevalt kohanema, et püsida konkurentsivõimeline. Ümbritseva keskkonna keerukus mõjutab seda, millised ettevõtted jäävad püsima ja millised peavad tegema raskeid otsuseid oma tegevuse ümberkorraldamiseks või sulgemiseks. 

6. novembril toimuval paneeldiskussioonil vestlevad kolm disainiettevõtjat küsimuse üle, kuidas disainerina ellu jääda ja saavutada jätkusuutlik tegevus. Kas hea disain üksi on piisav? Kui oluline on oskuslik ärijuhtimine, õiged strateegiad ja kiire reageerimine muutustele? Millele tuleks disainiettevõtte juhtimisel erilist tähelepanu pöörata ning mida vältida? Millal on õige aeg teha otsus, kui tundub, et äri ei toimi?

Paneeldiskussioonis osalevad

  • Marko Ala, OOT-OOT Stuudio asutaja
  • Rita Assor, Miurio disainistuudio asutaja
  • Helen Lang, Diana Arno juhatuse liige

Marko Ala on OOT-OOT Stuudio kaasasutaja, disainer ja tegevjuht, kelle kirg on hea disain ja meri. Peale Tartu Kunstikooli lõpetamist asutati koos koolivenna Joonas Torimiga OOT-OOT Stuudio, mille sünnist möödub juba 15 aastat. OOT-OOT Stuudio keskendub sellele, et purustada müüt – “ilus disain ei ole mugav ega praktiline” Stuudio tootevaliku diivanid, tugitoolid ja voodid on näide sellest, et hea disain saab olla ühteaegu kaunis, mugav ja funktsionaalne. Stuudio esimene diivan COSMO kuulub ka Eesti Disainimuuseumi kollektsiooni.

Üritus toimub Ettevõtlusinkubaatoris kohapeal (Veerenni 24C). Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerumine.