15. jaanuaril toimub kasvuprogrammi esimene põhikoolitus kasvustrateegiatest. Koolitus pakub sügavamat arusaama strateegilise ärikasvu võtmeaspektidest, aidates sul ellu viia edukaid äristrateegiaid.
Koolitus keskendub kasvustrateegia loogikale ning pakub ettevõtjatele praktilist kogemust metoodikate ja töölehtedega. Osalejad loovad töötoa käigus oma kasvustrateegia esmase versiooni. Arutelu käigus analüüsitakse erinevate ettevõtete kasvustrateegiate sarnasusi ja erinevusi, samuti igaühe kitsaskohti ja võimalusi.
Koolitusel käsitletavad teemad
- Kasvustrateegiad ja nende tüübid: erinevate kasvustrateegia tüüpide tutvustamine (orgaaniline kasv, tootearendus, uuele sihtturule laienemine, koostöö/partnerlus jm).
- Ettevõtte kasvupotentsiaali analüüs: kasvuvõimaluste analüüsimise viisid (nt SWOT, PESTLE jt).
- Riskiplaan: kasvuga seotud riskide kirjeldamine ja nende juhtimise kava.
- Kasvustrateegia tegevusplaan: eesmärkide defineerimine ja mõõdikute seadmine. Strateegia elluviimise kava (taktikaline tegevusplaan).
- Tulemusmõõdikud
- Juhi motivatsioon ja riskivalmidus: motivatsioon: (mikro)ettevõtte juhi enesehindamine – riskivalmidus, piirangud ja suurimad võimalused.
Koolituse viib läbi Ettevõtlusinkubaatori mentor J. Margus Klaar. J. Margus Klaar on alustavaid ja tegutsevaid ettevõtteid nõustanud juba üle 30 aasta, töötades organisatsioonidega väga erinevatest tegevusvaldkondadest. Silmapaistvate äriarendusprojektidena võib välja tuua Swedbanki väikeettevõtete suuna äristrateegia, Elroni kasutajakogemuse arenduse ja Helmese brändistrateegia. Alates 2018. aastast on Margus Disaini Meistriklassi disainijuhina nõustanud kümneid ettevõtteid jõudmaks uute toote- ja teenusearendusteni.
Osalemine:
- Koolitus on mõeldud ainult Ettevõtlusinkubaatori programmides osalevatele ettevõtetele.
- Kasvuprogrammi inkubantidele tasuta.
- Teistele inkubantidele 35€+km.
Koolitus toimub Ettevõtlusinkubaatoris kohapeal (Kultuurikatel, Kursi tn 3) ja osaleda on võimalik ka veebi teel.
Käesolev sündmus toimub projekti “Tallinna Loomeinkubaatori tugiteenused loomeettevõtjatele jätkusuutlikuks arenguks ja ekspordivõimekuse kasvuks” raames ning see on kaasrahastatatud Euroopa Liidu poolt.