Andra Orn

27. veebr 2023

Andra Orn on Nordic Baltic Art Center NOBA MTÜ ja kunstikeskkonna NOBA.ac juht ja asutaja. Ta on korraldanud kunstifestivale ja rahvusvahelisi konkursse, kureerinud näituseid, koostanud kunstiraamatuid ja kirjutanud kaastöid kultuuriväljaannetele. 2020. aastast koordineerib Viinistu kunstimuuseumi väljapanekuid NOBA kunstikeskkond, Andra Orn eestvedamisel. 2020. aastal sai uuendatud muuseumi püsiekspositsioon (projektijuht Andra Orn), 2021. aastal Wiiralti saali väljapanek koostöös Mai Leviniga ning suvekuudel kureerib Andra Viinistu Tünnigaleriide suveprogrammi.

Andra eestvedamisel on ellu kutsutud ja toimunud kunstisündmused nagu  Nordic & Baltic Young Artist AwardKunstinädal/Art WeekTallinna Biennial ja Edward von Lõnguse Restart Reality digitänavakunstiprojekt 11 Euroopa linnas, mahukad linnaruumi projektid koostöös Smarten Cityga ja Ülemiste linnaosas, Tartu valgusfestivali TAVA2021 linnaruumi kuraator jpm huvitavat.  Andra on kirjutanud kaastöid kultuurilehele Sirp, päevalehtede kultuuriväljaannetele ning NOBA kunstirubriiki Fookus, koostanud kunstnike ja näituste tutvustusi kataloogidesse ja kunstiraamatutesse. 

Andra on saanud kõrghariduse Tartu Ülikooli ajakirjandus ja kommunikatsiooni erialal (BA), kirjutamisel on magistritöö Tallinna Ülikoolis kultuuriteooria ja filosoofia erialal.

Teemad, millega Andra saab aidata:

  • Kaasaegne kunst 
  • Tugeva brändi loomine 
  • Võrgustike loomine ja kasvatamine
  • Kommunikatsioon meedias 
  • Kunsti kogumine ja investeerimine