Algaja e-kaupleja ABC ja andmekaitse alused

AEG: 19.11.2019 - 19.11.2019 kell 11:00-13:00

KOHT: Tallinna Loomeinkubaator, 3. korruse seminariruum

Internetis kaupu müüvatele ettevõtjatele ja nende veebisaitidele kehtib rida nõudeid, mille järgimata jätmine on finantsrisk, sest seadus annab tarbijast ostjale laialdased õigused ostutehingust taganeda ja kaup tagastada. See toob omakorda e-kauplejale kaasa kohustuse tagasi võtta juba müüdud kaup ning tagastada selle eest tasutud summad. Seminaril keskendumegi muuhulgas küsimustele kuidas tagada, et internet teel sõlmitud müügileping oleks kehtiv, millised on riskid, kui veebisaidil puudub toote või ostutingimuste kohta piisav info ning millised on kaupade tagastamist puudutavad reeglid.

E-kauplejana ning laiemalt on täna oluline teada ka isikuandmete töötlemise põhimõtteid. Nimelt, 25. maist 2018.a. hakati Eestis kohaldama Isikuandmete kaitse üldmäärust, mis suurendas isikuandmete töötlejate kohustusi. Keda aga antud määrus puudutab? Vastus on, et kõiki, kes oma igapäeva äritegevuses puutuvad kokku näiteks oma klientide ja töötajate isikuandmetega. Seminaril selgitame, millised on isikuandmete töötlemise põhimõtted, kuidas ning millal tuleb andmesubjekti teavitada tema isikuandmete töötlemisest, millised on andmesubjekti õigused ning kuidas toimida isikuandmetega seotud rikkumiste korral.

Seminari viivad läbi Fondia Baltic õiguseksperdid Katrin Peskov-Kähkönen ja Anna Kosar.

Katrin Peskov-Kähkönen on Fondia Baltic vanemõigusnõustaja, kellel on pikaaegne kogemus erinevates äriõiguse ja muudes ettevõtlusega haakuvates õigusüsimustes. Katrin on ka E-kaubanduse Liidu ametlik partnerjurist.

Anna Kosar on Fondia Baltic õigusnõustaja, kes tegeleb igapäevaselt andmekaitse- ning intellektuaalomandi õiguste küsimustega.

SEMINARI HIND:

Tallinna Loomeinkubaatori ettevõtted - tasuta
Kõik teised huvilised - 24€ (sisaldab km)

Viimased uudised
Siret Design ühendab kõrgmoe argipäevaga
21.05.2020

Siret Design valmistab meisterlike pärltikanditega ehitud lihtsalõikelisi ja ajatuid rõivaid. Siret Designi loovjuht Siret Esko ütleb, et tema loodud käsitikanditega rõivad ühendavad kõrgmoe argipäevaga ja lisavad killukese luksust iga naise garderoobi. Siret, millist sõnumit Sinu looming ja ettevõtte edastavad? Sõnum on demokraatiline – me kõik võime osa saada kõrgmoest ja...

LOE LISAKS
Käsitööga vastuvoolu: Hein butiigi lugu
18.05.2020

Hein butiik koondab enda alla jätkusuutliku looduslike mahevillaste kudmite tootmise. “Hein butiigi kudumite tarbija on ökolaadse mõttemaailmaga ning väga teadlik sellest, mille eest ta maksab,” ütleb ettevõtte looja Helja Jõgisman, „tegemist on elustiilibutiigiga, mis pakub ainulaadseid tooteid“. Hein butiigi kudumid on sümbioos minevikust ja olevikust, viidates eestlaste pärandile. Vastukaaluks kiirmoekudumitele soovib...

LOE LISAKS