Ärimudel – praktikum

AEG: 06.04.2023 kell 09:30 - 12:30

Ärimudel on ettevõtte tegevuse vundament, mis defineerib kliendi, temale pakutavad tooted või teenused ning mudeli, kuidas ettevõte selle juures raha teenib.

 

Vaatamata sellele, et ettevõtjad järgivad alati alateadlikult mõnda ärimudelit, siis ei pruugi see mudel olla ettevõtte jaoks optimaalne. Kuna ärimudel eristab ettevõtet konkurentsis, siis on oluline ka kõige lihtsam ärimudel kirja panna, et seda saaks aja jooksul pidevalt arendada.

Ärimudeli praktikumis avaneb ettevõtjatel võimalus oma ärimudelit esitleda ning saada sellele kollektiivset tagasisidet. 

Osalemise eelduseks on osalemine 29.03 toimunud ärimudeli teooria koolitusel ja täidetud Business Model Canvas formaadis ärimudel.

Praktikumi viib läbi Loomeinkubaatori mentor Kari Maripuu. Kari tegeleb ettevõtlusega üle 20-aasta ja seda peamiselt tehnoloogia valdkonnas, kuid kogemusi on omandatud ka palgatöötajana suurettevõtetes Telia ja IBM. Tema 2010. aastal asutatud tarkvara ettevõte Brightspark on pälvinud rahvusvahelise tunnustuse mitmetel ettevõtluskonkursil. 

Kari tugevused on personaalmüük ja müügi juhtimine, ettevõtte strateegiline juhtimine, teenuste eksport ja finantsplaneerimine. Ligi 20-aastane juhtimiskogemus on õpetanud Karile väga erinevaid juhtimisülesandeid ning andnud hindamatu pagasi erinevates olukordades äri arendamiseks. Kari on alates 2012. aastast olnud mentoriks EAS Ärimentorprogrammis ja Ajujahis ning viimased aastad aitab kaasa alustavatele ettevõtetele ka Tallinna Loomeinkubaatoris.

Praktikum on mõeldud ainult Loomeinkubaatori inkubantidele.

Registreerimine:

Viimased uudised
Tallinn Design House Artist Series: Lisa Kroeber
22.03.2023

Tallinn Design House'i Artist Series külastas seekord Lisa Kroeberi stuudiot Viljandis, kus ta on olnud alates 2022. aasta kevadest. Lisaks oma stuudiole on plaanis kõrvale luua stuudiod ka teistele kohalikele loomeettevõtjatele – omamoodi loomehoov. Lisa Kroeberi brändi loomise teekond Lisa Kroeberi brändi teekond algas juba 12 aastat tagasi Eestis. Pärast...

LOE LISAKS
Programmi ettevõtete NirgiWabrik, Kristiina Ploom Jewellery ja mySKIN eriväljapanek on avatud juuni lõpuni
21.03.2023

Tallinn Design House esitleb juuni lõpuni eriväljapanekut Tallinna Loomeinkubaatori inkubatsiooniprogrammis osalevatest brändidest: NirgiWabrik, Kristiina Ploom Jewellery ja mySKIN Looduskosmeetika. Kolme brändi eriväljapaneku pidulik avamine toimus 15. märtsil.   Kõik eriväljapanekul esindatud brändid liitusid Tallinna Loomeinkubaatori inkubatsiooniprogrammiga eelmise aasta novembris. „Üheks eesmärgiks liitudes oli uute kontaktide loomine ning teiste ettevõtjatega koostöövõimaluste...

LOE LISAKS