Ettevõtluspäev: Kuidas väiketootjana kiiremini toidulauale jõuda?
Paneelis uurime erinevate toiduainetööstuse ettevõtjate käest miks ja kuidas nad oma teekonnale jõudsid, milliste väljakutsetega on nad ettevõtjana silmitsi seisnud, kui palju nad arvesse võtavad toiduainetööstuse tulevikutrende, millist rolli hakkab tehnoloogia mängima toidu tootmise ja tarbimise kujundamisel tulevikus, millist nõu annaksid nad ettevõtjale, kes alles plaanib alustada toiduainetööstuses ja kuidas Eesti toitu maailma müüa.
Paneelis vestlevad Tanel Tang (Saaremaa Mahemunad), Caroline Aruoja (Nöösker Mead) ja Andrean Razumovski (Mati Foods). Paneeli modereerib Tallinna Ettevõtlusinkubataori mentor ja Baltimaade esimese kaerajoogi tööstuse Yook asutaja ja partner Paavo Pettai.
Tanel Tang, Saaremaa Mahemunad
Tallinna Ettevõtlusinkubaatori programmi vilistlane, Saaremaa Mahemunad asutaja, Tanel Tang on ettevõtte kasvuks viinud läbi mitmeid kreatiivseid projekte. Üheks selliseks on Saaremaa Digikana – NFT projekt, mille käigus pandi müüki 650 digitaalset kana. Kahe nädalaga müüdi kõik digikanad ning teeniti 65 000 eurot. Eestimaalaste südamed võitis ta saates „Tanel ja kanad“, mis mahemunade kasvatamise valusid ja võlusid tutvustas ning Saaremaa Mahemunade nõudlust mitu korda tõstis.
Täna on Tanel lisaks oma kanala pidamisele alustanud ka oma majoneesi brändiga ja suviti peab ta Salmes oma kohvikut, mis müüb väga maitsvaid saiakesi!
Caroline Aruoja, Nöösker Mead
Nöösker on Eesti keskel, Roosna-Allikul asuv mõdukoda, mis murrab traditsioone, pannes kokku õlle- ja veinimeistrite tarkused uuel moel. Nööskeri mõdude keskmes on Eesti mesi ja kohalikud marjad ning puuviljad, sekka ka mõni eksootilisem vürts. Mõdukoda, mille iga jook räägib oma ainulaadse loo uudishimust ja loovusest ning iga lonks on austusavaldus meie kodumaa loodusele ja selle rikkalikele maitsetele. Ja loomulikult mesilaste hindamatule panusele, sest ilma nendeta poleks ka mõdu.
Andrean Razumovski, Mati Foods
Mati Foods loob imemaitsvaid, tervislikke ja jätkusuutlikke alternatiive lihale ja kalale. Kõlab uskumatult, aga Mati liha ja kala analoogide peamine koostisosa on seeneniidistik: seente maa-alune osa, millest võib tinglikult mõelda kui seente juurtest. Seeneniidistik kasvab fermentatsiooni teel – see protsess sarnaneb oma olemuselt õlle pruulimise või pärmitaigna tegemisega. Seeneniidistikust liha analoogide valmistamine on igati mõistlik, sest võrreldes näiteks kanaliha tootmisega, kulub Mati kanaloogi valmistamiseks vähem vett, maad ja muid ressursse. Mati missioon on luua vegan tooteid, mis on maitsvamad, tervislikumad, taskukohasemad ja populaarsemad kui nende loomsed konkurendid.
Ettevõtluspäev toimub Radisson Collection hotelli konverentsikeskuses, Rävala pst 3, Tallinn.
Hooaja avamine: Brändi tähtsus tänapäeva ettevõttes
Tallinna Loomeinkubaator alustab 19. ärihooaega uue nime ja laiendatud teenustega, saades Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriks. Uue hooaja avamine toimub juba 4. septembril.
Hooaja avamisel tutvustavad sissejuhatuseks uut brändi ja avavad brändi loomise protsessi AKU disainibüroo partner ja disainer Alari Orav ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatori turundusjuht Margaret Aidla.
Üritust jätkab põnev vestlusring teemal „Brändi tähtsus tänapäeva ettevõttes.“ Arutletakse, milline on brändi roll ettevõttes, kuidas väikeettevõtjana luua ja hoida brändi, milline on hea bränd ning millal on vaja rebrändingut. Vestlusringis jagavad oma mõtteid ja kogemusi Ettevõtlusinkubaatori mentorid Alari Orav ja Paavo Pettai ning vilistlane ja Ärni Blumi brändi asutaja Johanna Paiste.
Lisaks sellele toimub vabas vormis mõttevahetus ja networking. Kohapeal on võimalik rohkem teada saada ka Ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi kohta, millega ootame liituma kuni 22. septembrini!
Alari Orav on AKU Collective’i partner ja disainer, kes vastutab disainiprojektide ettevalmistamise ja läbiviimise eest, samuti ka ettevõtte juhtimise eest. Tal on üle 20 aasta kogemust erinevates disainiprojektides ning agentuurides (Lowe AGE, Tank Grupi AS, AKU). Ta on olnud erinevate mahtude ning valdkondadega projektide juures nii graafilise disaineri, loovjuhi kui ka tiimijuhina.
Johanna Paiste on Ärni Blumi asutaja ja disainer. Ärni Blumi bränd disainib ja toodab eriilmelisi kudumeid. 2017. aastal alguse saanud bränd tegutses algselt NirgiWabriku nime all. Tegu oli Johanna Paiste pisikese mütsikudumise hobiga, millest sõbrannade tungival soovitusel sündis kudumibränd. Kudumid on valminud hoole ja armastusega nobedate Saare naiste poolt ja need valmivad peamiselt tellimuse peale. Ärni Blum on tänavu nomineeritud ka Hõbenõela auhinnale.
Paavo Pettail on 30-aastane kogemus turunduse, reklaami, disaini ja kommunikatsiooni valdkonnas. Ta on olnud asutaja ja partner reklaami-, meedia- ja suhtekorraldusagentuurides Idea AD, EuroRSCG PR, MPG Baltics, Media Contacts ja Midfield. Ta on osalenud paljude Eesti tuntud brändide loomises ja arendamises.
Ärihooaja avamine toimub 4. septembril kell 14 Tallinna Ettevõtlusinkubaatoris, Veerenni 24C, II korrus.
Üritus on TASUTA, aga vajalik on registreerimine!
Kasvuprogrammi Demo Day
Bootcamp: Eesmärgid, lahendused ja koostöö
Kutsume Sind osalema Loomeinkubaatori bootcampis!
Bootcamp on suunatud vaid Loomeinkubaatori programmides olevatele ettevõtjatele.
Päeva esimeses töötame gruppides, et lahendada osalevate ettevõtete probleeme ja arutada lahendusi. Päeva teises pooles toimub eesmärgistamise töötuba, mille eesmärk on aidata osalejatel püstitada oma ettevõtte jaoks konkreetseid eesmärke ja luua tegevusplaan nende saavutamiseks.
Soovitatav on tulla ühest ettevõttest mitmekesi. Palume kaasa võtta laptopid.
Ajakava
9:30 -10:00 Kogunemine
10:00 – 12:30 Grupitööd
13:00 – 14:00 Lõuna
14:00 – 18:00 Eesmärgistamise töötuba
18:00 – Networking
Eesmärgistamise töötuba viib läbi Margus Klaar ettevõttest Brand Manual. Margus on alustavaid ja tegutsevaid ettevõtteid nõustanud juba üle 30 aasta, töötades organisatsioonidega väga erinevatest tegevusvaldkondadest. Silmapaistvate äriarendusprojektidena võib välja tuua Swedbanki väikeettevõtete suuna äristrateegia, Elroni kasutajakogemuse arenduse ja Helmese brändistrateegia. Alates 2018. aastast on Margus Disaini Meistriklassi disainijuhina nõustanud kümneid ettevõtteid jõudmaks uute toote- ja teenusearendusteni
Hind: 40€ + KM/inimene (hind sisaldab ka lõunat ja kohvipause)
Transport: Iga osaleja organiseerib transpordi ise. Omavahelist küüdi jagamist saame vahendada sündmuse lähenedes.
Suveakadeemia 2024
Kutsume Sind osalema traditsioonilises Suveakadeemias, kus kohtuvad teaduspargid ja inkubaatorid üle Eesti. Kavas on inspireerivad ettekanded ja kasulikud kogemuslood ning suviselt mõnusad ühistegevused.
Oodatud on kõik inkubaatorite ja teadusparkide tiimid ja nende inkubandid!
Suvakadeemia pakub võimalust uute ideede loomiseks inspireerivate inimeste seltsis, võrgustada ettevõtluskogukonnaga üle Eesti ning anda suvele inspireeriv lõppakord!
Traditsiooniline Suveakadeemia leiab sel aastal aset 13.-14.augustil Ojakol, Pärnumaal.
Ajakava:
Teisipäev, 13.08
- 10.00 – 10.45 Saabumine ja hommikukohv
- 10.45 – 11.00 Avasõnad
- 11.00 – 12.00 Kuidas aitavad satelliidiandmed sinu elektrihinda vähendada? – Georg Rute, Grid Raven (Sparkup Tartu Teaduspark)
- 12.00 – 13.00 Tartu 2024 kulisside taga… – Kuldar Leis, Tartu2024 juhatuse liige (Tartu Loomemajanduskeskus)
- 13.00 – 14.00 Lõuna
- 14.00 – 15.00 Eesti Euroopa juhtivaks toiduinnovaatoriks – kuidas selleni jõuda? – Maris Väli-Täht, Ene Viiard (Tartu Biotehnoloogiapark)
- 15.00 – 16.00 Tehisintellekt ning selle potentsiaal kaitsevaldkonnas – Indrek Seppo (Tehnopol)
- 16.00 – 16.30 Check-in ja geopeituse ettevalmistus
- 16.30 – 19.30 Geopeitus (Tallinna Loomeinkubaator)
- 19.30 – ... Õhtusöök, networking, saunatamine. Võta kaasa kõige vingemad seltskonnamängud, pillid ja laulud, sest öö on pikk ja nali ning naer tahab välja elamist.
Kolmapäev, 14.08
- 09.00 – 10.00 Hommikusöök ja check-out
- 10.00 – 11.00 Veebiturvalisuse tulevik – suurimad vead, mida ettevõtted oma veebides teevad – Oliver Sild, Patchstack (Pärnumaa ettevõtlusinkubaator)
- 11.00 – 12.00 Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori arengud (Olavi Israel, arendusjuht); Milleks on vaja MTÜ-l mõelda nagu ettevõtja? Evelin Kori ja Pille Krause, MTÜ Me hoolime sinust; Annika Jõks, kogukondade inkubatsiooni projektijuht
- 12.00 – 13.00 Ühine arutelu
- 13.00 – 14.00 Lõunasöök ja muljetamine
- 14.00 – Koduteele asumine!
Hind: 97€ + KM/inimene (Hind sisaldab majutust https://www.ojako.ee/, toitlustust, programmi)
Registreeri juba täna! Registreerimine on avatud kuni 01.08 või kuni kohti jätkub: https://forms.gle/21SGQu5HT9k7Jinw5
Iga osaleja organiseerib transpordi ise. Omavahelist küüdi jagamist saame vahendada sündmuse lähenedes.
Lisainfo: Helen Arme; helen@inkubaator.ee; +372 5623 1013
Suveakadeemiat korraldavad Tallinna Loomeinkubaator, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Biotehnoloogiapark, Sparkup Tartu Teaduspark, Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator, Kesk-Eesti Ettevõtlusinkubaator.
Loomeinkubaatori Demopäev
Kutsume Teid Loomeinkubaatori Demopäevale!
Tule ja avasta, mida on saavutanud meie andekad ettevõtjad 9-kuulise programmi jooksul! 10. juunil esitlevad oma edulugusid ja tulevikuplaane 10 ettevõtet, kes sügisel Loomeinkubaatoris startisid.
Lisaks lõpetame 18. ärihooaja.
Ajakava (võib esineda muudatusi):
- 12.00: Kogunemine
- 12.30 – 13.30: Avasõnad
- 13.30 – 16.30: Ettevõtete pitchimised
- 16.30 – 17.00: Programmi lõpetajate tunnustamine
- 17.00 – 18.00: Networking
Liituge meiega, et kuulda nende lugusid, näha põnevaid esitusi ja saada osa nende tulevikuplaanidest! Oodatud on kõik Loomeinkubaatori inkubandid, mentorid, sõbrad, huvilised!
Anna oma tulekust teada siin: https://forms.gle/bzjcG52YHxW4Pcq59