Võta ühendust

Uudised

8. märts 2018

Värsked disainiampsud Loomeinkubaatorist

Kolmapäeva õhtune Loomeinkubaator pulbitses loovast energiast. Inkubaatoris tegutsevad eesti disainerid avasid üheks õhtuks oma stuudiote uksed ja esitlesid Eestis käsitööna valminud uudistooteid.

Loomeinkubaator on koduks paljudele andekatele ja juba ka mainekatele eesti disaineritele ning seitse neist tutvustasid avatud uste õhtul oma värsket loomingut.

Esimesed kevadõied tõid showroom’i Fox & Terrier külluslikult kaunistatud dekoratiivpadjad. Disainer Liis Kalda maalitud mustrid on inspireeritud eksootilistest taime- ja loomamotiividest ning suunatud kunstilembelisele ja veidi ekstsentrilisust armastavale inimesele. Nahast lipsude ja lipsuaksessuaaride bränd DeMoog Design House tutvustas oma meestele suunatud kollektsiooni aga õpetas kohapeal ka naiselikumaid aksessuaare – nahast käepaelu valmistama. “Taoline tutvumisõhtu andis võimaluse luua otsekontakt huvilistega, kes on meie käekäigu vastu huvi tundnud, aga ka nendega, kes meist veel midagi ei tea,” sõnas ürituse üks korraldajatest, DeMoog Design House disainer Meelika Tammeveski. Töötoa korraldas ka karus- ja lambanahksete kasukate tootja Furlin. Karusnahkade töötlemist tutvustanud Furlini juht ja disainer Evelin Laikvee rõhutas, et oma toodangus ei kasuta ta puuriloomi, vaid eelisatb suhelda jahimeestega ning kasutab toodangus vaid heades tingimustes kasvanud loomade nahku.

Naiste ja tüdrukute rõivabränd TORINA võlus rahvuslike detailidega kleidikollektsiooni ja pisikese modelliga. TORINA esindaja Dajana Tiitsaar oli vaieldamatult loodud kleiti kandes õhtu pilkupüüdvaim esineja. Põhjamaisel disainisuunal tüüriv rõivabränd ELLEN RICHARD aga köitis noori trendiinimesi oma julgete ja samas lihtsate tuunika- ja kleidlahendustega. Disainer Kristi Pärna sõnul inspireerib teda material ja vorm, millele uus kevadtrend viitab. Unisex disainkottide brändi miDeer tootevalik harmoneerus hästi esitletud rõivakollektsioonidega aga sobib värskendama erinevate stiilieelistustega inimeste garderoobi, julgustas miDeeri omanik Sinika Seepold.

Eestis metsikult kasvanud mahenõgestest väetoitude valmistaja Hiid.life pakkus ampse omaloodud söödavatest kingitustest. Veini juurde sobitatud salatite, suupistete ja kookide valmistamisel oli kasutatud meie oma väekamaist taimest valmistatud pulbrit. “Nõgest toorainena laiemalt kasutusele võttes saame kaasa rääkida toiduainetööstuse innovatsioonis ja luua põnevat toidudisaini,” rääkis hiid.life juht Margit Kirsipuu.

Õhtu kulmineerus loteriiga, mille käigus loositi osalejate vahel midagi põnevat iga disaineri kollektsioonist. Kui fortuuna ei naeratanud, siis hubane õhtu ja soodsad võimalused tegid kõik osalejad killukese õnnelikumaks ja andis veendumuse, et disainereid tasub Loomeinkubaatorisse otsima tulla.

Ürituse fotod ja FB lingi leiab siit: http://bit.ly/2t1smS8.

Mida Sina arvad?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga