Võta ühendust

Uudised

25. jaan. 2018

Tallinna Loomeinkubaator ja LHV Pank hakkavad koos toetama ekspordiprojekte

Pressiteade 25.01.2018

Tallinna Loomeinkubaator on alates 2015. aastast andnud välja toetusi välisturgudele sisenemiseks. Alates käesolevast aastast hakkab ühte inkubaatori eksporditoetust rahastama LHV Pank. Inkubaatori ja LHV Panga eksporditoetuste taotlusvoor avatakse selle aasta septembris ja kokku toetatakse ekspordiprojekte kuni 15 000 euro ulatuses.

Tallinna Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmuse sõnul on Eestis palju ambitsioonikaid loomevaldkonnas tegutsevaid ettevõtjaid, kes on koduturul juba kanda kinnitanud ja soovivad oma brändi viia Eestist väljapoole. “Meil on väga hea meel, et saame ettevõtete ekspordiambitsioonide toetamisel teha koostööd erasektori ja kodumaise pangaga, kuna LHV Panga abil saame toetada senisest rohkem tugevaid ekspordiprojekte ,” sõnab Lõhmus.

LHV panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul on LHV suhe Eesti väikeettevõtetega soe. „Sihtides oma pangateenuseid just väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, oleme väga huvitatud, et hea äriplaaniga ja võimekad ettevõtted suudaksid kiiresti kasvada nii Eestis kui ka välisturgudel. Toetame Tallinna Loomeinkubaatori tööd Eesti loomeettevõtjate aitamisel. Usume, et nutikas ja kordumatu eestimaine looming on oodatud ja hinnatud rahvusvaheliselt,“ kommenteeris Erki Kilu.

LHV Pank annab 2018. aasta sügisel omalt poolt välja ühe eksporditoetuse summas kuni 5000 eurot. Tallinna Loomeinkubaator annab välja kuni kaks välisturgudele sisenemise toetust summas kuni 10 000 eurot. Toetuse saamiseks tuleb osaleda inkubaatorisisesel konkursil ning lisaks rahalisele toetusele pakub inkubaator ekspordiprojekti elluviimise raames ettevõtjatele kogenud ekspordimentorite nõu ja tuge.

Sihtasutus Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid on oma tegevuse jooksul alates 2006. aastast otseselt või kaudselt mõjutanud enam kui 1000 ettevõtja äritegevust läbi nõustamiste, inkubatsiooni ja ekspordisuunaliste välistegevuste. Inkubaator tegutseb Tallinna linna, EAS-i ja EL välisprojektide toel. Käesoleva aasta jaanuaris sai Tallinna Loomeinkubaator mainekal Business Awards konkursil tunnustuse osaliseks kui nomineeriti innovatsiooni kategoorias ‘One to Watch’ ettevõttena.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV-s töötab ligi 350 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 131 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on 178 000 aktiivset klienti.

Lisainfo:
Mart Brauer
Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid
Arendusjuht
+372 511 1920
mart@inkubaator.ee

sexsut.comjavplays.com