Võta ühendust

Uudised

24. okt. 2017

Tallinna Loomeinkubaator andis välja ekporditoetusi summas 10 000 eurot

Tallinna Loomeinkubaator annab oma inkubantidele igal aastal välja toetusi välisturgudele sisenemiseks.

2017. aasta sügisvoorus esitasid oma taotluse koos ekspordiplaaniga neli ettevõtet: HÖP, SOMA Jewellery, Paych ja Kaleidoskoop Fashion. Nelja osaleja seast valiti seekord toetuse saajaid kaks: Höp ning SOMA Jewellery. Mõlema eksporditegevusi toetatakse 5000 euroga. Parimate projektide valikul panid komisjoni liikmed lisaks toetuse andmise korras sätestatud asjaoludele – ekspordiprojekti realistlikkus, referentsid, positsioneering, sihtgrupp, meeskond, eelarve – rõhku teenuse/toote teadmismahukusele, töökohtade loomisele, päritolumaa mainekujundusele ja tühimõju vältimisele.

Tänu Loomeinkubaatori eksporditoetusele on arendavaid lastetooteid valmistav Höp järgmisel Frankfurdi Raamatumessil väljas oma stendiga, et esitleda Eesti autorite ja illustraatorite poolt loodud tegevusraamatuid. Seal otsitakse oma valikusse uusi tooteid, kohtutakse uute ja vanade partneritega ning tutvutakse uute trendidega. Frankfurdi Raamatumess on maailma suurim kirjastusmess, mis on kohtumispaigaks kogu globaalsele kirjastuskogukonnale ning rahvusvahelisel areenil osalejatele.

Eesti ehtebränd SOMA Jewellery spetsialiseerub naiste ja meeste unikaal- ja seeriaehete tootmisele ning pakub ehtekollektsioone, mis eristuvad teistest turul olevatest nii materjalikasutuse kui vormikeele poolest. Toetuse abil on kavas kaitsta kaubamärk SOMA Jewellery ning osaleda Berliini moenädala “Premium” messil juba eeloleval talvel.

Loomeinkubaatori poolt antavat välisturgudele sisenemise toetust rahastab Tallinna linn. Soovime mõlemale ettevõttele suurelt unistamist ning edukat uute turgude vallutamist!