Võta ühendust

Uudised

30. aug. 2017

Strateegiline planeerimine on väikeettevõttes võtmetähtsusega

23.-24. augustil kogunesid paljud inkubaatoriga seotud ettevõtjad Ojako puhke- ja koolituskeskusesse Pärnumaal, et ammutada Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite poolt korraldatud suvekoolis teadmisi mõnusas keskkonnas ja üksteisega tuttavaks saades.

Juba 11. korda toimunud suvekool on traditsiooniline enne ärihooaega toimuv sündmus, kus põhiteemadeks olid seekord strateegiline planeerimine ja disainiinnovatsioon, kasulikud teadmised nii alustavatele loome- kui ka teiste valdkondade ettevõtetele.

Strateegilise planeerimise alast koolitust läbi viinud inkubaatori mentor Karen K. Burns on veendunud, et edukas äri saab alguse heast plaanist. Karen tutvustas strateegilise juhtimise põhimõtteid ja tööriistu, täiendades teooriat mitmete eluliste näidetega. Kahe päeva jooksul said töörühmad näidisettevõtete põhjal strateegilise planeerimise etapid läbi mängida ning lõpptulemusi üksteisele tutvustada. Mitmed koolitusel osalejad tõdesid, et oma ettevõtte probleemsed kohad tuleb paberile panna, leida neile lahendused ja need ka reaalselt ellu viia. Ettevõtte tegevuste riskianalüüsi tegemine aitab koostada strateegilist plaani eesmärkide suunas liikumiseks.

Paralleelselt toimus disainiinnovatsiooni seminar, mida viisid läbi kolm disainipraktikut ja mentorit Itaaliast Milano Polütehnikumist: Mario Fedriga, Marco di Norcia ja Giuseppe Leonardo Pinto. Tutvustati disainiinnovatsiooni kui kliendikeskset lähenemisviisi, mille eesmärgiks on jõuda tarbijatele arusaadava, teostatava ja elujõulise lahenduseni. Teoreetilist külge ilmestas tõeline disainiinnovatsiooni praktik ja Tehnogym peadisainer Mario Fedriga. Tehnogym on ettevõte, mis alustas kunagi jõusaali varustuse tootmisega ning on tänaseks kasvanud inimeste elustiili kujundajaks. Tõdeti, et ükski toode ei ole ammu enam niisama toode iseenesest.Loojad ja tootjad peaksid keskenduma terviklahendustele, alates kliendivajadustest ja lõpetades järelteenindusprotsessiga.

Suvekoolis osalejad hindasid professionaalseid koolitajaid, uusi teadmisi, mida on võimalik kohe oma ettevõttes kasutusele võtta ning uusi kontakte teiste ettevõtjatega. Väga positiivseks peeti ka asukoha valikut, Ojako puhke- ja koolituskeskust ja sealset teenindavat personali.

Tutvu suvekooli pildigaleriiga: https://goo.gl/photos/ZKRAFA1wQCp1GobP8.

Suvekooli korraldajaks on SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid. Vaata lisaks inkubaator.tallinn.ee.

Et saada infot järgmise aasta suvekooli ja teiste inkubaatoris toimuvate põnevate koolituste ning seminaride osas, on teil võimalik liituda meie infolistiga, andes sellest teada aadressil info@inkubaator.ee.

sexsut.comjavplays.com