Võta ühendust

Uudised

5. okt. 2016

Muljeid ja tähelepanekuid Helsingi Disaininädalalt

Külastasime septembri alguses Helsingi Disaininädalat koos Loomeinkubaatori ettevõtjatega Kadi Paasik, Maria Kuusik, Astrid Rajalo, Kristel Viksi, Karen Korjus.

Külastuse eesmärgiks oli tutvuda meie naaberriigi disainimaastikuga ja nuusutada disaininädala õhku, saada inspiratsiooni, võimalusel leida sobivaid edasimüügikohti. Külastasime erinevaid muuseume (lemmikuks kujunes Helsingi Disainimuuseumis olnud põhjalik Eero Aarnio loomingu ülevaatlik näitus), installatsioone, esitlusi, suurel hulgal disainipoode ja Helsingi suurimat disainilaata.

Disainilaat vanas Kaablitehases on populaarne müügikoht ka meie disainerite seas. Eesti disaineritest olid esindatud näiteks Bold Tuesday, Mokoko, Ööloom, Valhalla Factory, Dadamora ja Loov Eesti oma ettevõtetega. Meie suureks üllatuseks osutus disainilaat tõeliselt suureks outletiks, kus suurte soodustustega oli võimalik endale soetada parimat Soome disainiklassikat, eesotsas Eero Aarnio valgustite ja Arteki mööbliga. Soovitame Eesti disaineritel julgemalt disainilaadal oma tooteid müüma minna, kuid tuleb arvestada, et kohalik ostja ootab sellelt laadalt eelkõige allahindlusi. Ka meie seltskond ei lahkunud ostudeta, igaüks leidis endale midagi meelepärast.

Helsingi Disaininädal on kindlasti koht, mida oma sügisesse plaani võtta. Isegi ühepäevane külastus annab uut hingamist ja värskeid mõtteid pikaks sügiseks. Meie soovitame ja külastame ka ise võimaluses järgmine aasta disainihõngulist Helsingit.

Meie lemmikud kohad Helsingis:

Mida vaadata: Helsingi Disainimuuseum (Korkeavuorenkatu 23)
Kus süüa: Naughty Burger (Lönnrotinkatu 13)
Mida külastada: TRE disainipood (Mikonkatu 6)

Õppereis toimus EASi loomemajanduse inkubatsiooni arendamise toetusprgrammi projekti “Tallinna Loomeinkubaatori arendamine ja kvaliteetse mitmekülgse tugiteenuse pakkumine alustavatele ettevõtjatele” raames (Euroopa Regionaalarengu Fond).

Mida Sina arvad?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

sexsut.comjavplays.com