Võta ühendust

Uudised

15. mai 2018

Loomeinkubaatori emadepäeva bazaaril sai tutvuda Eesti disainiga

9.mail, vahetult enne emadepäeva oli Tallinna Loomeinkubaatoris võimalik tutvuda omanäoliste Eesti disaineritega. Nimelt toimus Loomeinkubaatoris emadepäeva bazaar, kus oma brände tutvustasid 19 Loomeinkubaatoris resideeruvat ettevõtet. Disainerid avasid oma stuudiote uksed, et tutvustada oma brändide põnevaid saamislugusid ning just selleks päevaks ette valmistatud pakkumisi.

Pakkumisi leidus bazaaril nii disaini-, toidu- kui tehnikavaldkonnast. Rõivabrändide poolt olid esindatud unikaalse prindiga Virtuoza seelikud ja kleidid, kõrgmoest inspireeritud pärltikanditega Siret Designi rõivad, Furlini vestid ja karvased aksessuaarid, Torina suvised kleidid ning Unt & Unt kudumid jahedamateks suveõhtuteks. Oma minimalistlikke ja praktilisi rõivaid oli tutvustamas ka disainer Kristi Pärna brändi Ellen Richard nime all. “Mina jäin eilse üritusega väga rahule. Kohal oli nii emasid, kes tegid iseendale kingitusi ja oli ka mehi, kes ostsid kingi oma naistele,” rääkis Kristi Pärna toimunud ürituse kohta.

Üritustelt said rõivad selga ka lapsed, nimelt pakkus kikilipsurõivaid ja ema-tütre kleite Lalavuu ning pehmed sulejoped aitas selga saada Pengu KIDS. Rõivaste kõrval olid oma brände tutvustamas ka aksessuaari- ja ehtebrändid: põhjamaiselt karge bränd Nordhale, nahast kikilipse ja muid aksessuaare valmistav DeMoog Design House, ning omanäolised ehtebrändid HKM Jewellery, Front ja Inga Kalistru Ehted. Erinevaid disainitooteid Eestist väljapoolt oli esindamas ka Loomeinkubaatori asukas ja disainerite agent Agate Art Mend. Lisaks oli esindatud ka looduskosmeetika brändid Loond ja Berrich, et lisaks kaunitele riietele ja ehetele ka emade nahk säraks. Peale disaini oli põnevaid leide ka muudest valdkondadest. Uneruno tutvustas raskustekke, mis toovad kiiresti magusa une nii suurtele kui väikestele. Hiiumaal metsikult kasvanud mahenõgestest väetoitude valmistaja Hiid.life pakkus aga pop-up kohvikus erinevaid nõgesest valmistatud maiustusi ja booste, mille pakendatud versioone oli võimalik soovijatel ka kaasa osta. Lisaks oli bazaaril tehnikavidinatega esindatud ka Loomeinkubaatori hea partner Valge Klaar.

Hoolimata imeilusast suvisest ilmast jõudsid mitmed inimesed Loomeinkubaatori 2. korrusele Eesti disaineritega tutvuma. “Eesti inimesed hindavad väga kõrgelt kohaliku disaini ja tooteid, soovivad üksteist toetada ja Eesti elu edendada selle kaudu, mis on võrratult armas,” ütles rõivabrändi Siret Design disainer ja omanik Siret Esko Loomeinkubaatori emadepäeva bazaari kohta.

Ürituse fotod ja FB lingi leiab SIIT.