Võta ühendust

Uudised

18. juuni 2018

Lean in EU WBAs pitchimisvõistluse võitis Paytailor

Tallinna Loomeinkubaatoris toimus 15. juunil pitchimisüritus Lean in EU Women Business Angels projekti raames. Võistluse võitis mobiilse makselahenduse idufirma Paytailor, kes läheb detsembris Eestit esindama Itaalias toimuvale rahvusvahelisele finaalvõistlusele.

Otsus valida võitjaks Paytailor tuli žüriiliikmetel üksmeelselt, ehkki otsus ei tulnud kiirelt ja võitjatena kaaluti põhjalikult ka teisi startupe. Paytailorit olid mitmed žüriiliikmed näinud ka varem esinemas ning sel korral oli võrreldes varasematega näha suurt edasiarengut nii esinemise kui ka äri mõttes üldiselt. Samuti hinnati Paytailori tiimi ambitsioonikust ning žüriiliikmed leidsid, et Paytailorile tooks Itaalias toimuval finaalvõistlusel osalemine suurt kasu äriarendamiseks vajalike kontaktide leidmiseks. Žüriisse kuulusid investorid ja partnerid nii Eestist kui Soomest: Ainomaija Haarla, Heidi Kakko, Merlin Salvik, Jana Pavlenkova, Kristel Meos, Ivar Siimar ja Petri Saarinen.

Lean in EU WBAs pitchimisüritus oli korraldatud Tallinna Loomeinkubaatori poolt koostöös Eesti Äriinglite Assotsiatsiooniga EstBAN rahvusvahelise projekti Lean in EU Women Business Angels raames. Projekti eesmärk on suurendada naisinvestorite ja –ettevõtjate arvu ning nende arengut toetada. Sarnased üritused toimusid lisaks Eestile samal ajal ka Itaalias, Kreekas ja Hispaanias. Eesti üritusele laekus kokku 18 avaldust ja eelhindamise tulemusel valiti välja 8 idufirmat, kes pääsesid üritusele oma ideed esitlema: Ragnarok, FACT Industries, Paytailor, INZMO, Zelos, PRO-1 Nanosolutions, HopKid ja Ridline.

Võitjaks valitud Paytailor läheb Eestit esindama 2018. aasta detsembris Itaalias toimuvale finaalvõistlusele, kus võitja auhinnatakse tiitliga Lean in EU WBAs Community Best Female Startup. Lisaks Paytailorile läheb Eestit esindama ka Fanvestory, kes võitis sarnase ürituse veebruaris. Oktoobris toimuval pitchimisüritusel valitakse välja veel ka kolmas võitja. Kokku võistleb finaalüritusel 12 startupi Itaaliast, Hispaaniast, Kreekast ja Eestist.