Võta ühendust

Uudised

17. apr. 2015

Ärikiirkohtingul Ringliiklus saab mentorlust Eesti parimatelt ettevõtlusekspertidelt

Ringliiklus on 12. mail Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite poolt kuuendat aastat korraldatav ärikiirkohting, kus ettevõtjad kohtuvad oma ala parimate ekspertidega Eestist ja välismaalt. Eksperdid jagunevad erinevatesse valdkondadesse, näiteks eksport, turundus/bränding, ettevõtlus/juhtimine, start-up ja loomemajandus/disain.

Kell 11-13 on inspiratsioonikõnelejaks James Whatley, kes juhib Londonis Ogilvy & Matheri reklaamiagentuuris digitaalmeedia osakonda. Tema vastutusalasse kuulub erinevate integreeritud digitaalse, mobiilse ja sotsiaalmeedia strateegiate välja töötamine, alates planeerimisest ja  loovjuhtimisest ning lõpetades elluviimisega. Tema argipäevad mööduvad Ogilvy & Matheri meeskonnga luues erinevatele brändidele kampaaniaid, mida armastatakse, jagatakse ning millest alati räägivad miljonid inimesed.

Vabal ajal on James tervislikus sõltuvuses internetist, kõigest kinoga seotust ja ta armastab mängida frisbyt. Rohkem saab temast teada Twitterist @whatleydude või tema blogist whatleydude.com.

Päeva teises pooles jätkame ärikiirkohtingutega ehk 15-minutiliste kohtumistega ettevõtjate ja ekspertide vahel. Osalejatel on võimalik valida paarikümne eksperdi seast välja just need viis, kelle nõu ja abi neil enam vaja on.

Mentorite tutvustused:

  • Agu Kivimägil on pikaajaline kogemus nii avaliku kui erasektori ettevõtete juhtimisel. Oma karjääri alustas Agu Kivimägi teadurina Keemilise- ja Bioloogilise Füüsika Instituudis. Ettevõtjana on Agu tegutsenud meedia ja IKT valdkonnas.Viimased 10 aastat on Agu juhtinud erinevaid riiklikke IT- projekte:  ID-kaardi süsteemi loomine ja lansseerimine, erinevad e-tervise lahendused ja juurutamine.  Oma karjääri jooksul on Agu olnud mitmete ettevõtete ja kahe riigiasutuste loomises osaline, konsulteerinud strateegilistes küsimustes era- ja avaliku sektori asutusi sh välisriikides (Gruusia, AÜE) ning innovatsiooniprotsesside rakendamisel ja uute tehnoloogiate valikul ning kasutuselevõtul.
  • Almar Sehver on intellektuaalomandi valdkonnas töötanud juristi ja patendivolinikuna 15 aastat, tegeledes intellektuaalomandi kaitse küsimustega ning kohtuvaidlustega. Almar on partner patendibüroos AAA ning tema ja ta kolleegid on abiks kaubamärkide, disainide, leiutiste (kasulikud mudelid ja patendid) registreerimisel, neist tulenevate õiguste kaitsmisel ning intellektuaalomandi alaste lepingute koostamisel. Almaril on pikaajaline kogemus intellektuaalomandi alastes vaidlustes, sh kohtuvaidlustes. Lisaks erialasele tööle on Almar aktiivne ka ühiskondlikus tegevuses, tegutsedes Eesti Patendivolinike Seltsi juhatuse liikmena ning rahvusvaheliselt ECTA ja INTA aktiivse liikmena.
  • Alvar Roosimaa on viimase 16 aasta jooksul käinud läbi elukutselise investori märgilisemad arenguastmed, alates börsimaaklerist Tallinna börsi kuumadel alguspäevadel kuni suurte rahvusvaheliste ambitsioonidega fondihaldusfirma kaasehitajani. Mitme investeerimisfondi loomise ja vedamise kõige tähtsam osa on sadade erinevate tööstusharude ja arengutasemega ettevõtete läbikaalumine ja nende edu või ebaedu eelduste ja tõenäosuste mõistapüüdmine. Alvaril on finantsmagistri kraad London Business School’ist. Tema fondijuhi kvalifikatsiooni on Citywire hinnanud A-reitinguga ja tema loodud fondid on aegade jooksul omanud kõrgemaid hinnaguid pikaajalise tootluse eest Morningstar’ilt. Ajaleht Äripäev nimetas Alvari Eesti parimaks fondijuhiks aastatel 2005 ja 2006. Viimastel aastatel on ta olnud oodatud esineja rahvusvahelistel vastutustundliku investeerimise ja Ida-Euroopa teemalistel üritustel üle Euroopa.
  • Turundustaustaga Aljona Sokolovskaja tegeleb täna rahvusvaheliste moe- ja ilubrändide meediasuhetega Eestis, PR-agentuuris Polhem PR Estonia. Lisaks moemeediasuhete korraldamisele on ta tegev ajakirjas MOOD moetoimetaja ja stilistina, kus ta vastutab nii kaanefotosessioonide, moeseeriate kui ka mitmete teemakohaste artiklite eest. Läbi aastate on Aljona olnud abiks mitmete moeürituste korraldamise juures, nõustanud kodumaiseid noori alustavaid moedisainereid ning ilukaubamärke, abistanud disainereid stiliseerimisprojektides ning pakkunud moemeedia nõuandeid erinevale publikule. Moemaailma kaadritagusest elust pajatab Aljona ka blogis Behind the scenes PR-girl http://behindthescenesprgirl.net/.
  • Andrus Aljas on viimaste aastate jooksul olnud Pärnus Estonia Spa Hotels juht, olles käima lükanud Eesti ühe pikaajalisemate traditsioonidega spaahotelli suuremahulise renoveerimise projekti. Eelnevalt on ta saanud unikaalselt rahvusvahelise juhtimiskogemuse Estonian Airist, pidades rahvuliku lennufirma juhatuses vastu 5 pikka ja restruktureerimiste rohket aastat. Kahe nii nimeliselt kui sisuliselt Eestiga seotud töökoha vahel tegutses Andrus Eesti vabakonnas, toimetades Heateo Sihtasutuses, aidates Eesti kõige ambitsioonikamatel ja innovatiivsematel vabaühendustel areneda ja ühiskonnas suuremat mõju saavutada.
  • Birgit Linnamäe on saanud Eesti ja Itaalia ülikoolidest cum laude magistrikraadi majanduses ning strateegilises juhtimises, ta on paljusid võõrkeeli valdav ning erinevaid ärikultuure ja -tasandeid tunnetav mitmekülgse võimekuse ja kogemusega nõunik ning juht. Strateegilise ja loomingulise mõtlejana, on ta majandussektori- ja funktsiooniüleste teadmistega disainist, sisseostust, tootmisest, teenusest, finantsplaneerimisest, logistikast, turundusest, müügist ning seejuures erinevatest  tarbija- ja kliendispektritest.
  • Õigusbüroo Fondia on uutmoodi õigusteenuse pakkuja Soomes, Rootsis ja Eestis, kellel on pikaajaline kogemus tehnoloogia valdkonna, sh mängutootjate ja teiste start-up ettevõtete nõustamisel juriidilistes küsimustes. Fondia värskus seisneb eelkõige asjaolus, et nende eesmärgiks on anda nõu ja pakkuda tuge selliselt, et see oleks ettevõtetele kõige efektiivsem ja kulusäästlikum ning teha seda seejuures lihtsas keeles.
  • Heiti Kender on mees, kes loobus Facebookist, lotovõitja ja IT-guru.
  • Heiti Mering on infotehnoloogia ärivaldkonnas tegutsenud viimased 15 aastat. Ligikaudu kaheksa aastat Eesti Raudtee arenduste projektijuhina andis väärtusliku kogemuse ettevõtte äripoole tellijana. Tänu hilisemale tööle rahvusvahelises IT-valdkonna suurettevõttes müügi- ja äritarkvara osakonna juhina ning tänasele tööle Skandinaavia suurimas IT-ettevõttes Tieto on Heiti omandanud tugevad praktilised teadmised IT võimaluste rakendamisel ettevõtte äriprotsesside efektiivistamisel aga ka kliendihalduse ja müügiprotsessi juhtimises nii Eesti kui rahvusvaheliste suhete alal.  Heiti osaleb aktiivselt ka ühiskondlikus tegevuses, võttes aktiivselt osa Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidus projektidest ning kuuludes ühe Eesti autospordiklubi juhatusse.
  • Janne Klooren
  • Kaarel Mikkin on teenusedisaini ja brändinguga tegeleva büroo Brand Manual üks asutajatest. Täna töötab BMi Tallinna ja Stockholmi kontorites rahvusvahelisi brände ja teenuseid luues 24 inimest. BMi Tallinna kontori juhtimise kõrval on Kaarli töö kujundada tooteid ja teenuseid lõppkasutajate jaoks mugavamaks, arusaadavamaks ja paremaks nii, et see ka teenusepakkujale suuremat tulu tooks. Bränding e. lõppkasutajatele teenusest, tootest ja tootjast õige mulje kujundamine on üks oluline osa toimivast tervikust ning sellega on Kaarel tegelenud viimased 6 aastat Brand Manualis ning enne seda üle 7 aasta Divisionis jt reklaamile keskendunud büroodes.
  • Katrin Kuldma on moedisaineri, moeettevõtte omaniku ja juhina ning brändi loovjuhina tegutsenud ca 20 aastat. Katrinil on EKA moedisaini magistrikraad, moedisaini baasharidusele on lisandunud õpingud Rhode Island School of Design’is (USA), Estonian Business School’is ning kursused Stockholm School of Economics Riga juures. Kodumaine moemaastikul tegutsemise tähendab oma moestuudio ja moemaja asutamist, koostööd peadisainerina kohalike suurettevõtetega Sangar ja Klementi/PTA, koostööd moeprojektidega FIBIT, Kuldnõel ja Tallinn Fashion Week. Alates 2006. aastast on Katrin olnud pühendunud innovaatilisele tehnoloogiale tugineva kõrgkvaliteetse moebrändi – Amanjeda – ülesehitamisele. Tänaseks on Amanjeda by Katrin Kuldma kindla klientuuriga kaubamärk koduturul ja on saavutanud rahvusvaheliselt esimesed edusammud. Rahvusvahelisel moemaastikul tegutsemine tähendab osalemist Kopenhageni moemessil, moeturu kaardistamist koostöös konsultatsioonifirmaga, osalemist Milaano moenädalal. Amanjeda by Katrin Kuldma on tänaseks kolm hooaega olnud esitatud showroomis Milaanos. Esimesed reaalsed sisseostjad on täna Itaalias ja Lätis, vajalike kontaktide hulk ulatub ca 300 sisseostjani. Sügiskollektsioon 2014 on valitud Milaano Dolce & Gabbana poolt kureeritud kontseptsioonibutiiki Piave 37
  • Kristi Täht on pälvinud tiitli Parim Naisettevõtja 2014 ning on oma ettevõtete fookuse suunanud rõivaste tootmisse. Eelmisel aastal ostis ta Marati kaubamärgi ja Sindis tegutseva trikotaaživabriku Qualitex AS. Tema ettevõttele Katarina OÜ kuulub kaubamärk HIPO ning ettevõte on töötanud välja ka linaste riiete projekti, mis on mõeldud allergikutest lastele.
  • Priit Kallas on turunduse ja reklaamiga internetis tegelenud üle 15 aasta. Tema tugevamaks pooleks on tulemustele orienteeritud tegevuste planeerimine ja ellurakendamine. Priit on aidanud kaasa paljude Eesti tipp-brändide turundamisele internetis. Lisaks praktilisele tööle tegeleb ta ka oma valdkonnas inimeste harimisega. Priit on esimese eestikeelse internetiturunduse blogi looja ja praegu haldab ta sotsiaalmeedia turundusele keskenduvat blogi www.dreamgrow.com, mida külastatakse üle saja tuhande korra kuus. Seminaridel ja konverentsidel on Priit jaganud teadmisi sotsiaalmeedia- ja digitaalturundusest tuhandetele Eesti ettevõtjatele ning tema elektrooniliste materjalidega on tutvunud sajad tuhanded turundajad üle maailma.
  • Siim Espenberg
  • Sven Aulik on kogu oma karjääri vältel olnud seotud ekspordiga. Juba 90-datest aastatest alates on ta kokku puutunud erinevate toodete ekspordiga nii Lääne- kui Ida-Euroopas ja kaugemal, näiteks USA-s ja Indias. Sven Aulik on töötanud nii suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes kui ka väiksemates erafirmades, tegeledes nii tütarettevõtete rajamisega välisriikides kui aktiivselt edasimüügivõrke luues. Sven Aulik on olnud ka kaasautor mitmes ekspordisoovitusi andvates trükistes ja valdkondlikes artiklites Eesti ajalehtedes. Viimased aastad on Sven Aulik töötanud IT-rakendustel põhinevas GPS Autoparkide seiresüsteeme arendavas firmas Oskando OÜ, mille tooteid/teenuseid leiab täna juba 12-s eri riigis üle Euroopa.
  • Riina Aasmaa
  • Ruth Helene Melioranski
  • Kuidas oma ettevõtet suhtekorralduslike vahenditega tutvustada, selles osas oskab nõu anda pikaajalise kogemusega  kommunikatsioonikonsultant, praegu Loov Eesti kommunikatsioonijuhina  tegutsev Tiiu Allikmäe. Tiiu on Eesti Päevalehes, Hansapangas, Estonian Business Schoolis ja Eesti Energias kogutud kogemusi jaganud erinevate valdkondade paljudele ettevõtetele  neid igapäevaselt konsulteerides,  koolitades ning kirjutades artikleid nii meediasse kui ka käsiraamatutesse.
  • Ülle Suurhans-Pohjanheimo on moedisainer, kelle nimi on tuntud nii Skandinaavias kui ka Balti riikides. Ta loob hingega kleite, kus disain ja unelmad kohtuvad.

James Whatley inspiratsiooniloengule ja mentoritega kohtumistele saad registreeruda SIIN. Ärikiirkohtingust ja inspiratsiooniloengust osavõtt on tasuta. 

Ringliikluse suursponsor: Saku

Mida Sina arvad?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

sexsut.comjavplays.com