Võta ühendust

EDULOOD

10. sept. 2015

ShopRoller: toimiv e-pood ühe päeva ja minimaalse äririskiga

Internetipõhise äritarkvara müügiga alustanud ettevõte ShopRoller on tänaseks jõudnud hoopis e-poodide käivitamiseni. Kuidas asjad toimivad ja millises suunas edasi liigutakse, räägib ettevõtte müügi- ja turundusjuht Kaarel Põldma.

E-poe saab tööle panna ühe päevaga

ShopRoller on rendipõhine teenus, mis pakub kõike vajalikku e-poe lihtsaks ja kiireks käivitamiseks. Me onleme välja töötanud lahenduse, mis võimaldab käivitada e-poe vaid mõne minutiga. Muuhulgas paneme suurt rõhku haldussüsteemi loomisele, et kõik vajalik oleks kiiresti leitav ning, et e-poe haldamine oleks võimalikult lihtne ja mugav.

Enne oma ettevõtte loomist töötas Kaarel müügiesindaja ja -koolitajana Lux Eestis, seejärel läks ta tarkvaramüüjaks majandustarkvara ettevõttesse ERPLY. „Mina ise tarkvara ei kirjuta, kuid enda silmis olengi tarkvaraarendaja just selle poole pealt, et näen mismoodi asju võiks mugavamaks ja paremaks teha,“ räägib ta.

Ettevõtjana alustamine muutis Kaarli sõnul elu pisut raskemaks – kindlalt kuupalgaliselt töölt tuli minna edasi n-ö tühjusesse, kus ei teadnud, mis ees võib oodata. Oluline on see, et sõbrad ja pere toetavad. „Nemad on rahul siis, kui mina olen rahul ja nad näevad sellel tegevusel tulevikku, sest iga päevaga hakatakse e-poodidest aina rohkem oste tegema,“ lisab ta.

Klient viiakse käekõrval algusest lõpuni

Eestis on vaid vähesed e-poe loomise teenust pakkuvat ettevõtet. ShopRoller eristub oma konkurentidest aga just renditeenuse pakkumisega. Eelnevalt tehti turu-uuring, kus anti ette juba saadaolevad teenused ning pakuti välja ka enda lahendus. „Meie lahenduse eelisteks on hind, lihtsus ja kõige peamisena kasutajatugi. Klient saab alati oma küsimusele vastuse. Tänase turu puudus ongi selles, et kliendile antakse küll valmis lahendus kätte, kuid siis jäetakse ta teadmatusse. Meie eesmärk on see, et kui klient võtab oma e-poe lahti, siis esimese tunni jooksul saab ta aru, millega tegu ning oskab juba osa informatsiooni ise sisestada. Vastasel juhul kaob huvi lihtsalt ära,“ väidab Kaarel.

E-poe kasutamise koolitus kliendile on hinna sees – klient viiakse käekõrval lahendusest lõpuni. Klienti aidatakse igas etapis alates tootetutvustuste tõlkimisest kuni ostujuhendite ja sisutekstide kirjutamiseni.

Minimaalne äririsk

Täna ei ole e-poe tegemine enam mingi kunst. ShopRoller aitab seda teha alates 29 euro eest kuus ja müüma ja raha teenima hakata võib juba järgmisel päeval. E-poodide tegemine maksab ühekordse maksena umbes 2000-10 000 eurot. „Meie keskmise suurusega ettevõttest klient, müügimahuga ca 1000 toodet, saab 2000 euro eest aga teenust rentida tervelt 48 kuud. Arvestades, et e-pood aegub ja amortiseerub keskmiselt 1-1,5-aastaga ning seejärel tuleb investeerida arendusse, siis meie klient on igatepidi võidus. Renditeenuse puhul ei pea poodi välja ostma ega selle alla raha kinni panema Kui aga on näha, et äri ei lähe ja pood hakkab kahjumit tootma, on võimalus tegevus lihtsalt lõpetada,“ räägib Kaarel.

Suurimaks saavutuseks peab Kaarel seda, et aktiivselt on tegutsetud juba aastaid ja vägagi edukalt kõrvaliste suurte rahasüstideta hakkama saadud: „Oleme ise ennast vee peal hoidnud. Meie trump on see, et me ei paku täna klientidele standardset e-poe lahendust. Meie eesmärk on pakkuda kliendile head e-poodi, kus ta saab oma tooteid müüa. Loodame selle aasta lõpuks saada valmis lahenduse, mille abil on meie klientidel võimalik müüa 35 riiki ja seda kõike ühest kohast.“

Eesmärk on vallutada Euroopa

Süsteem, mida luua tahetakse, on suur. „Meie unistus on olla n-ö eesrindlik müügivõrgustik. Täna tahavad kõik start-up´id Silicon Valleysse, meie eesmärk aga ei ole USA-sse trügida, esialgu on plaan vallutada ära Euroopa. Püüame praegu lähiriikidesse siseneda ja seal kanda kinnitada. Rikas ja suur turg on ka idanaabrite juures, kuhupoole samuti vaatame. Paari kuu perspektiivis tahame jõuda oma e-poodidega Soome, Rootsi ja Norrasse – miks mitte ka Venemaale. Lähiajal peakski käima minema üks üsna suur e-pood Soomes,“ räägib Kaarel tulevikuplaanidest.

„Mida rohkem suudad enda ümber koondada erinevaid ettevõtteid, seda kasulikum,“ on Kaarli kindel arusaam toimivast ärist. Igapäevaselt otsitakse uusi müügikanaleid ja koostöövõimalusi ning üritatakse luua hästi toimivat ja mõnusat koostöövõrgustikku. „Praegu on meil näiteks olemas hea internetiturunduse ja ka e-poodidele suunatud õigusabi partner. Kõik, mis vähegi meie teemaga haagib, üritame enda ümber koondada. Üheskoos Euroopat vallutada on tunduvalt lihtsam kui üksinda,“ on Kaarel veendunud.

sexsut.comjavplays.com