Võta ühendust

EDULOOD

3. okt. 2016

INZMO kindlustab uut põlvkonda: mobiilis, kiirelt ja sensorite abiga

Portaali geenius.ee nädala idufirma rubriigis ilmus intervjuu meie inkubandi INZMO-ga, kes valiti juulis maailma juhtivasse ärikiirendisse 500 Startups. Küsis Kaarel Kook ja vastas INZMO turundusjuht Kadi-Riin Leisalu.

Mis on INZMO suur idee?

INZMO eesmärgiks on muuta kindlustus kiireks, kliendisõbralikuks ja soodsaks kogu maailmas. Täna kulub 45 protsenti poliiside maksumusest müügi-, administreerimise ning kindlustuspettustega seonduvate kulude katmiseks. Lisaks on kindlustamise protsess aeglane ja ebamugav. Äpipõhine lahendus võimaldab muuta kindlustamise protsessi kiireks ja vähendada pettuste arvu. Sellest tulenevalt soovime tulevikus pakkuda tunduvalt soodsamaid kindlustusmakseid.

meeri_risto_klausen
INZMO asutajad Meeri Klausen ja Risto Klausen.

Kuidas teie teenus erineb näiteks Iizi kodulehest, kus on samuti võimalik kiirelt kindlustust leida?

Kindlustusmaaklerite ülesanne on pakkuda kliendile erinevate kindlustusettevõtete tooteid, mille hulgast klient siis endale sobiva leidma peab arvestades erinevate pakkujate tingimusi, hindu jms. Esialgse hinnapakkumisega võib olla võimalik küll kiirelt tutvuda, kuid lepingu sõlmimise protsess on pikk just seetõttu, et pakkumised sõltuvad väga erinevatest tingimustest, millega klient ennast peab kurssi viima. INZMO lahendus rõhub lihtsusele: üks selge hinnapakkumine ja tingimused.

Lisaks aitab INZMO hoida kokku kliendi aega selliselt, et klient ei pea kunagi oma kindlustatavat vara minema kindlustusandjale näitama: selleks kasutame äpis asukoha-, pildi- ja videotuvastuse lahendusi. Asukoha- ja pildituvastust kasutame näiteks kaskokindlustuslepingute sõlmimisel – seeläbi saame veenduda, et auto asub kindlustamise hetkel Eestis ja tuvastada selle seisukorra.

Videotuvastust kasutame täna ratta kindlustamise protsessis, kus klient salvestab viiesekundilise video oma rattast selle seisukorra tuvastamiseks. Selliselt suudame oma varakindlustuse hinnad hoida ka madalal tasemel, sest kindlustusandjal on võimalik veenduda vara tegelikus olemasolus ja seisukorras.

Samuti salvestab INZMO rakendus kogu info kliendi, objektide, maksevahendite jms kohta nii, et klienti ei pea neid enam kunagi uuesti sisestama ja uute poliiside sõlmimine on edaspidi veelgi lihtsam, kui info on korra juba rakendusse sisestatud. Lisaks turvalisele andmete salvestamisele hoiab rakendus kõik poliisid ühes kohas ja teavitab klienti varakult nende lõppemisest.

Mida ja kellele teie teenus täpselt pakub?

Meie sihtrühmaks on “millenniumipõlvkond”, keda on maailmas ligi 1,7 miljardit inimest ja kes on uus pealetulev generatsioon ka kindlustusturul. Samas on tegemist sihtrühmaga, kes suhtleb täna kindlustusandjaga kõige vähem ning kes on oma kindlustusandja teenustega kõige vähem rahul.

Täna toimub paljudes arenenud riikides kindlustuse soetamine endiselt kindlustusmaakleri vahendusel, kas kontoris kohapeal, telefoni või faksi teel. Seetõttu võib ainuüksi hinnapäringu saamine oma vara kindlustamiseks aega võtta mitu päeva, kuni lõpuks 1-2 nädala pärast kindlustuspoliisi sõlmimiseni jõutakse. “Millenniumipõlvkond” kontrollib oma nutitelefoni keskmiselt üle 150 korra päevas ja lausa 72% neist eelistab sooritada oste mobiilikeskkonnas.

Selliselt jõudsime järelduseni, et ka kindlustusettevõttel on viimane aeg pakkuda sarnaselt pangandusele kindlustust paari klikiga mobiilirakenduse kaudu.

INZMO äpp võimaldab sekunditega kindlustada oma järgmist reisi, ratast, autot või mootorratast. Isegi auto kaskokindlustuse sõlmimiseks ei pea enam kindlustusse kohale minema, et selle seisukorda tõestada – tuvastus tehakse otse rakenduses. Veel sel aastal muutub võimalikuks ka uue ja kasutatud mobiiltelefoni kindlustamine.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

INZMO meeskond tõi eelmisel aastal turule Bike-ID rahvusvahelise rattaregistri, turvamärgistuse ja rattakindlustuse.

Rattakindlustusäpi kogemus aga näitas, et sellise lahendusega suudaksime atraktiivne olla ka teistes varakategooriates, mistõttu otsustasime kindlustusäpi kontseptsiooni laiendada. Ettevõtte tiimi kuulub pikaajalisi ettevõtjaid, kindlustusspetsialiste, kindlustuskogemusega IT-arendaja, turundusjuht ja disainer. Avafotol on näha ettevõtte asutajad Meeri Klausen ja Risto Klausen.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

INZMO suurim investor on 500 Startups – maailma juhtiv ärikiirendi, mille San Franciscos asuvas programmis ettevõte täna osaleb. Samuti on ettevõttesse investeerinud äriinglid Eestist, Saksamaalt ja Venemaalt.

Millega te raha hakkate teenima?

INZMO teenib raha kindlustustoodete vahendamiselt.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Kindlustusturg on täna tegemas suurt pööret ja kaasamas mitmeid uusi tehnoloogiaid.

Ainuüksi varakindlustus on iga-aastane 2 triljoni euro suurune turg ja nüüd on ka erinevatel tehnoloogia-startup’idel hea võimalus sellest osa saada. Usume, et INZMO meeskond ja tugigrupp (investorid, kiirendid, kindlustusandjad) on piisavalt tugev, et suudame seda võimalust hästi kasutada ning uue tehnoloogiaga kindlustusmaastikku rikastada.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Kasutajaid, kes annaksid meile rakenduse osas tagasisidet ning aitaksid INZMO äppi veel paremaks muuta.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu jooksul teeme INZMOga piloodi vähemalt kahel uuel Euroopa turul ning kaasame täiendavat rahastust edasiseks laienemiseks.

Artikkel ilmus geenius.ee nädala idufirma rubriigis 30.septembril 2016.

sexsut.comjavplays.com